nona

V mojich 17-tich rokoch mi v jeden deň doručili dve správy. V prvej mi oznámili, že ma prijali na Lekársku fakultu v Minsku. A tá druhá, na základe výsledkov histologického vyšetrenia mi stanovili diagnózu – akútny lymfosarkóm.

Búrlivo progresívny nádor ma dusil, jeho tlak sa stále zväčšoval a postupoval dolu po šiji. Pred operačným zákrokom mi ešte naordinovali ožarovanie v nádeji, že sa nádor zmenší. Začali ma voziť na ožarovanie, presnejšie povedané, na procedúru som šla sama a nazad ma priviezli na invalidnom vozíku. V tom istom čase sa rozhodli pridať hormóny. (dexometazon).

Operáciu odkladali, pretože nádor bol jednoliaty s krčnou tepnou a nezmenšoval sa ani po rádioterapii. Šanca prežiť radikálnu operáciu a odstrániť celý nádor sa rovnala nule. Pridali sa aj vedľajšie účinky hormonálnej terapie. Neviem si predstaviť, koľko úsilia stálo moju mamu presvedčiť profesora Kabakova, aby ma operoval.

začiatku operácie vyšiel profesor Kabakov a oznámil: „Koniec! Dotkol som sa krčnej tepny, minúty života dievčiny sú spočítané.”

Boh ma však neopustil, nezomrela som! Piaty deň prepukol zápal lymfatických uzlín, aj napriek tejto skutočnosti, sa mladý organizmus nevzdával a túžil ďalej žiť, no v tejto fáze už konvenčná medicína urobila všetko a ostávala už iba nádej!

Pre mnohých by to bol koniec nádeje, ale nie pre moju mamu. Zistila, že existujú alternatívne metódy liečby, a obrátila sa na najlepších lekárov z Leningradu, ktorý využívali akupunktúru. Odtiaľ sa dozvedela o čínskej medicíne, na základe energetickej rovnováhy Yin a Yang. V Číne sa už vtedy pokúšali liečiť rakovinu akupunktúrou. Do dvoch týždňov čínsky lekári robili zábaly zo soľným roztokom, stimulovali bioaktívne body na rukách, aby tak naštartovali prirodzené rezervy a telo začalo znovu bojovať.

Prežila som, ale pamätám sa na každý deň, keď sa do mňa zahryzla choroba a na sladkastú vôňu nemilosrdnej, krutej smrti.

“Od tejto chvíle som si istá, že ten kto bojuje o svoj život, i s nevyliečiteľnými chorobami, bude žiť.”

“Produkty „Dr. Nona”, tento neveľký darček, chcem venovať ľuďom, ktorí potrebujú pomoc.
Ľuďom, ktorí strácajú posledné iskričky nádeje. Ľuďom bezbranným, ktorých pred tvárou smrti nemá čo ochrániť.
Takým ľuďom, aká som bola sama. Vďaka tomu som prežila.
To je cieľ môjho života!!!”

Dr. Nona Kuchina

Michail Shneerson (prezident firmy „Dr. Nona International Ltd.”)

Michail Shneerson sa narodil v Kyjeve 30. Júna 1941.

Jeho otec, Zalman Shneerson, zahynul pri obrane Kyjeva v septembri. Po ukončení osem ročnej základnej školy, aby mohol pracovať a pomáhať mame, začal navštevovať večernú školu. V roku 1961 narukoval. Tri roky strávil vo vojenskej službe. Po návrate začal pracovať ako inžinier v továrni na spracovanie plastov. Súčasne za zapísal na večerné štúdium na Kyjevskej univerzite, odbor „stroje na spracovanie plastov”, ktoré ukončil v roku 1972. V roku 1972 sa presťahoval do Izraela, kde si rýchlo našiel prácu ako strojný inžinier v továrni.

Michal i Nona

V roku 1987 sa zoznámil s Nonou. V roku 1989 spoločne otvorili Kliniku alternatívnej medicíny „LENOM”, a v roku 1994 Nona s Michailom založili spoločnosť „Dr. Nona International”.

Od vtedy je Michail Shneerson prezidentom firmy „Dr. Nona International Ltd.”, ktorá v súčasnosti pôsobí v 30 krajinách na svete. Firma sa špecializuje na vývoj, výrobu a predaj výživových doplnkov a kozmetiky na základe BioOrganoMinerálneho komplexu(„Know How”).

Michail a Nona majú sedem detí, štyria z nich pracujú v rodinnom podniku. Doktorka Nona i Michail Shneerson (vedenie spoločnosti „Dr. Nona”) dostali cenu za aktívnu prácu pre charitu „Limud” v roku 2011. Viac ako 65% užívateľov internetu sledovalo medzinárodne webové stránky “The Jerusalem Post”, ktorí hlasovali za „Limud FSU”, víťaza v nominácii „Udalosť roku 2011 v Židovskej spoločnosti”.

Druhého januára 2012, sa konalo odovzdávanie pamiatkových diplomov a ocenení organizácie „Limud” pre Dr. Nonu a Michaila Shneersona za prínos vo vzdelávaní mladých ľudí.