Spoločnosť Dr. Nona International Ltd. bola založená v Izraeli v roku 1994. Ako jediná spoločnosť vo svete vyrába a systémom referenčného viacúrovňového marketingu distribuuje potravinové doplnky a regeneračnú kozmetiku obohatené o Archeabaktériu. Archeabaktéria má vysoko stimulačné a regeneračné účinky na náš vlastný imunitný systém. Z dlhodobého hľadiska dokáže reštrukturalizovať poškodenú DNA.

Produkty spoločnosti Dr. Nona International Ltd. majú unikátne zloženie a spĺňajú certifikáty najvyššej kvality. V roku 2012 im bol pridelený certifikát GMP (Good Manufactiuring Practices), ktorý výrobkom garantuje maximálnu čistotu a kvalitu. Všetky výrobky boli preskúmané a schválené Ministerstvom zdravotníctva v Izraeli a preclené Euroázijským hospodárskym spoločenstvom EurAsEC.

Dnes pôsobia oficiálny zástupcovia spoločnosti Dr. Nona International Ltd. v Austrálii, Argentíne, Bielorusku, Bulharsku, Gruzínsku, Nemecku, Grécku, Kazachstane, Lotyšsku, Litve, Moldavsku, Poľsku, Rusku, Turkmenistane, Ukrajine, Uzbekistane, Čechách, Slovensku, Maďarsku, Estónsku a USA.

Chod spoločnosti a jej rozvoj riadia po celú dobu dve neoddeliteľné osobnosti. Vedecký výskum a zameranie výrobkov je určovaný Dr. Nonou Kuchinou, ktorá umožnila využívať blahodárne pôsobenie zložiek Mŕtveho Mora v bežných kozmetických produktoch a doplnkoch stravy. Vďaka talentu a organizačným schopnostiam jej manžela, prezidenta spoločnosti Dr. Nona, Moshe Shneersona bol postavený celý systém ponuky a distribúcie produkcie. Moshe Shneerson bol v roku 2004 zvolený do funkcie predsedu Rady riaditeľov kontinentálnych sekcií celosvetového židovského kongresu rusky hovoriacich spoločenstiev.

K dnešnému dňu sa vyrába viac než 40 druhov kozmetiky a výživových doplnkov. Sortiment výrobkov stále rastie a čaká sa na schválenie nových preparátov. Spoločnosť Dr. Nona International Ltd. úspešne napĺňa svoju základnú filozofiu:

“Využiť regeneračné pôsobenie prírody v prospech človeka
a pomôcť organizmu obnoviť svoju vlastnú obranyschopnosť.”

Fenomén produktov Dr. Nona

Fenomén produktov Dr. Nona spočíva v unikátnej technológii vytvorenej na báze vzácnych prírodných komponentov – Bioorganominerálneho komplexu Mŕtveho mora (BOMK). Ide o ekologicky čisté rastlinné prípravky, aromatické esencie a oleje vyrobené vo Francúzsku a Švajčiarsku. Táto technológia je však jedinečná svojou kultiváciou Archeabaktérie Mŕtveho mora a použitie jej biohmoty vo všetkých produktoch.

Produkty Dr. Nona sú prispôsobené pre denné používanie tak, aby pôsobili preventívne v rámci bežných denných návykov pri používaní kozmetických prípravkov a pomáhali pri prevencii hlásiacich sa problémov bez zaťaženia organizmu.

  • Bioorganominerálny komplex (BOMK) vytvorený na základe originálnych technologických riešení (know–how) spája cenné fyto-terapeutické vlastnosti ekologicky čistých rastlinných  prípravkov, aromatických esencií a olejov vyrobených vo Francúzsku a Švajčiarsku a predností minerálov Mŕtveho mora. Pritom PH BOMK sa približuje ukazovateľom normálnej pokožky (5,5 – 6) a preparáty vyrobené na jeho základe sa dobre vstrebávajú. Zachovaním vynikajúcich kozmetických a terapeutických vlastností zložiek nielen blahodarne pôsobí lokálne, ale tiež napomáha regenerácii celého organizmu. Kozmetické prostriedky Dr. Nona posilňujú mikrocirkuláciu krvi a lymfy. Majú protialergické, baktériostatické a protimykotické vlastnosti. Pretože sú prírodnými antioxidantmi, potláčajú voľno-radikálové reakcie okysličovania, vrátane procesov peroxidového okysličovania lipidov bunkových membrán, zvyšujú tonus imunitného a endokrinného systému, mobilizujú vnútorné rezervy organizmu.
  • Dôležitou prednosťou biologicky aktívnych doplnkov, takzvaných doplnkov stravy spoločnosti Dr. Nona International Ltd. je originálna technológia (know-how), metóda mikrotoboliek, vďaka ktorým sa obsah potravinových doplnkov dostáva do organizmu v nezmenenom stave a v procese obehu krvi sú tieto zložky dopravované takmer do všetkých miest organizmu.
  • Účinnosť produkcie doplnku stravy je umocnená pomocou autotrofického systému, ktorý napomáha obnoveniu bunkovej štruktúry najdôležitejších systémov organizmu vďaka svojej fermentatívnej aktivácii proteínovej syntézy s využitím štruktúry („úlomkov“) vlastných odumretých buniek.
  • Archeabaktéria, ktorá je obsiahnutá vo výrobkoch Dr. Nona, je pramatka buniek v tej najčistejšej podobe. Je stará 3,5 miliardy rokov a až do dnešných dní prežila v nezmenenej podobe. Má v sebe zakódovanú informáciu prežiť za každú cenu a tú odovzdáva našim bunkám. Fragmenty membrán archebaktérii umožňujú rýchle využitie účinkov autotrofického systému v bunkách, ktoré zaisťujú prísun najrôznejších látok cez bunečnú membránu (vrátane bielkovín a lipidov). Príkladom je baktériorodopsin – bielkovina vylúčená z membrány archebaktérie (Halobacterium Nalobium) – ktorá účinkuje ako “čerpadlo protónov”. Archebaktérie sú nosičmi DNK-informácie, v ich genetickom aparáte je založená informácia o spôsobe prežitia a zachovávania seba samých ako druhu. Táto informácia o spôsobe prežitia a obranyschopnosti sa predáva na genetickej úrovni našim bunkám a vyvoláva silné ozdravujúce procesy v celom organizme.

Kto je Dr. Nona Kuchina?

Doktorka Nona Kuchinaje uznávanou vedkyňou, lekárkou, akademičkou Moskovskej, New Yorkskej a Izraelskej akadémie vied. Získala titul Žena roka 2000 v Izraeli za prácu v oblasti výskumu Archeabaktérie. Založila a vedie vedecko-prieskumné laboratórium Lenom v Izraeli. Je autorkou viac než 40 vedeckých publikácií predložených na medzinárodných sympóziách. V roku 2004 bola ocenená zlatou medailou Ruského fondu mieru.

Osobne ocenili jej prácu aj bývalý prezident USA George Bush s manželkou, starosta mesta New York Michael R. Bloomberg, senátorka Hillary Clintonová a iné významné osobnosti.

Životný príbeh Dr. Nony Kuchiny nájdete TU.

Viac o Dr. None sa dozviete na jej osobnom blogu www.nonakuhina.ru.